طراحان وب شمال

                                                                                                                              

بنیامین محسنی ساروی

رئیس انجمن معلولین ضایعه نخاعی استان مازندران

مشاور مدیرکل  بهزیستی مازندران در حوزه معلولین

ارسال پیام به ایشان

 نماد اعتماد الکترونیکی موسسه

 

 

 پانل ورود کاربران

 گالری تصاویر
 بهزیستی برای تو

 

 

 

 

 جستجو
 تلگرام انجمن

-----------------------

وبلاگ

انجمن ضایعه نخاعی استان مازندران

وبلاگ انجمن معلولین ضایعه نخاعی مازندران

-----------------------

-----------------------

-----------------------

 تقویم روز
 آمار بازدید ها
 پربیننده ترین مطالب

 

 

در نشست خبری  با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته افراد دارای معلولیت، بنیامین محسنی ساروی، رئیس انجمن معلولین ضایعه نخاعی و مشاور مدیرکل بهزیستی استان به اتفاق سایر نمایندگان سمن های افراد دارای معلولیت در کنار دکتر فرزاد گوهردهی مدیرکل بهزیستی استان مازندران به معرفی فعالیت ها ، مشکلات  و انتظارات خود از اصحاب رسانه برای انعکاس و بازتاب  خواسته ها  به جوامع پرداختند.

دکتر فرزاد گوهر دهی، مدیرکل بهزیستی مازندران ضمن گرامیداشت هفته افراد دارای معلولیت ، گفت : شعار امسال هفته دارای معلولیت «پیش بسوی دنیایی فراگیر ، دسترس پذیر و پایدار بعد از بیماری کرونا با راهبری و مشارکت افراد دارای معلولیت » می باشد که باید به این شعار که مشارکت گرفتن از افراد دارای معلولیت در جامعه می باشد توجه شود.

وی با بیان اینکه در استان مازندران بیش از 62هزار توانخواه وجود دارد ، افزود : از این تعداد 26600 نفر دارای معلولیت جسمی – حرکتی می باشد که بیشترین آمار افراد دارای معلولیت در استان هستند.

دکتر فرزاد گوهردهی با اعلام اینکه بیشتر توانخواهان استان مازندران دارای معلولیت شدید هستند ، ادامه داد : سازمان بهزیستی خدمات مستمر و غیر مستمر را به افراد دارای معلولیت ارائه می دهد.

مدیرکل بهزیستی مازندران به پرداخت مستمری و حق پرستاری به توانخواهان استان اشاره کرد و گفت : 34 هزار نفر از جامعه هدف بهزیستی در حوزه توانبخشی مبلغ 350هزار تومان تا یک میلیون و 100 هزار تومان وابسته به بعد خانوار مستمری دریافت می کنند.

وی افزود : در حال حاضر ماهانه حدود 190 میلیارد ریال مستمری به جامعه هدف پرداخت می شود.

دکتر فرزاد گوهردهی با بیان اینکه به ازای هر فرد دارای ضایعه نخاعی ده میلیون ریال حق پرستاری پرداخت می شود ، ادامه داد : بهزیستی مازندران ماهانه 27میلیارد ریال حق پرستاری به 2700 فرد دارای ضایعه نخاعی پرداخت می کند.

مدیرکل بهزیستی مازندران اولویت و رویکرد سازمان را ارائه و دریافت خدمات جامعه هدف در بستر خانواده می باشد ، گفت : افرادی که نمی توانند در منزل نگهداری شوند در مراکز نگهداری شبانه روزی و خانه های حمایتی پذیرش می شوند.

وی با بیان اینکه نگاه سازمان راه اندازی خانه‌های حمایتی دانست و افزود : در این مراکز تعداد محدودی از افراد دارای معلولیت ، بیماران روانی مزمن و سالمندان با هدف فراهم کردن شرایطی شبیه منزل راه اندازی شده است.

دکترفرزاد گوهردهی ادامه داد : در استان مازندران پنج مرکز حمایتی مجوز دریافت کردند که در این زمینه استان پیشرو می باشیم.

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه ۲۱ مرکز شبانه روزی در استان مازندران وجود دارد ، گفت : 112 مرکز در حوزه توانبخشی در استان مازندران به 5700 نفر از جامعه هدف بهزیستی خدمات ارائه می کنند که ماهانه بالغ بر 74 میلیارد ریال به مراکز پرداخت می شود.

 مدیرکل بهزیستی مازندران یکی از اولویت های سازمان را احداث مسکن برای جامعه هدف دانست و گفت : اولویت سازمان برای ساخت مسکن خانوارهای دارای دو معلول و بیشتر است که در سال جاری از 100 واحد مسکونی به این افراد واگذار شده است.

وی تهیه زمین را یکی از مشکلات جامعه هدف بهزیستی برشمرد و افزود : با رایزنی های انجام  شده در شهرهای تنکابن و سوادکوه زمین دراختیار بهزیستی قرر گرفت و در شهرساری نیز پیگیر دو قطعه زمین برای ساخت مسکن برای جامعه هدف می باشیم.

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه مناسب سازی فضای شهری زمینه را برای حضور فعال جامعه هدف بهزیستی فراهم می کند ، ادامه داد : جلسات متعددی برای مناسب سازی فضای شهری برگزار شد و با پیگیری انجام شده یکی از خیابان های اصلی شهرهای استان به عنوان پایلوت مناسب سازی شدند

دکتر فرزاد گوهردهی به اقدامات انجام شده در حوزه مناسب سازی اشاره کرد و گفت : در حال حاضر 40 تا 45 درصد دستگاه های دولتی مناسب سازی شدند که این مسئله زمینه را برای حضور فعال افراد دارای معلولیت در جامعه فراهم می کند.

وی با بیان اینکه مناسب سازی مختص افراد دارای معلولین نیست ، افزود : استان مازندران دومین استان پیر کشور محسوب می شود که با توجه به این مسئله باید برای مناسب سازی فضای شهری و حضور فعال این افراد برنامه ریزی صورت گیرد.

در 8 ماهه سال جاری بیش از 12 هزار کودک غربالگری شنوایی شدند

مدیرکل بهزیستی مازندران یکی از فعالیت های بهزیستی را خرید وسایل کمک برای توانبخشی به جامعه هدف دانست و گفت : بهزیستی با هدف حضور مستقل و موثر جامعه هدف بهزیستی در جامعه ، لوازم و تجهیزات  کمک توانبخشی را در اختیار جامعه هدف قرار می دهد که در حال حاضر ۲۰ هزار نفر از جامعه هدف نیازمند وسایل کمک توانبخشی می باشند.

وی با بیان اینکه بیماری ژنتیکی یکی از علت های اصلی معلولیت می باشد ، افزود : طرح غربالگری بینایی و شنوایی با هدف شناسایی به موقع افراد و اقدامات درمانی برای پیشگیری از معلولیت ها انجام می شود.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اعلام اینکه در 8 ماهه سال جاری بیش از 12 هزار کودک 3-6 سال غربالگری شنوایی شدند، ادامه داد : کودکان دارای مشکلات شنوایی برای درمان ارجاع داده شدند و اقدامات درمانی برای آنان صورت گرفت و در حال حاضر هیچ فرد پشت نوبت کاشت حلزون نداریم و سالانه 130 نفر برای کاشت و تعمیر آن خدمات دریافت می کنند.

دکتر گوهردهی با اشاره به هزینه های بالای وسایل و تجهیزات کمک توانبخشی ، گفت : خیران در سال های گذشته همواره یار و همراه بهزیستی بودند که امیدواریم در تهیه و تأمین ویلچر برقی به جامعه هدف نیز کمک کنند.

 

انجمن معلولین ضایعه نخاعی مازندران در تلگرام  انجمن معلولین ضایعه نخاعی مازندران در واتساپ    انجمن معلولین ضایعه نخاعی مازندران در اینستاگرام  پست الکترونیک انجمن معلولین ضایعه نخاعی مازندران

011-3330-0720      011-3330-5027       011-3330-5028

  ســاری، خیابان شیخ طبرسی- طبرسی 12-کوچه شهید ضیائی