طراحان وب شمال

                                                                                                                              

 

بنیامین محسنی ساروی

رئیس انجمن معلولین ضایعه نخاعی استان مازندران

مشاور مدیرکل  بهزیستی مازندران در حوزه معلولین

ارسال پیام به ایشان

 

 پانل ورود کاربران

 گالری تصاویر
 تلگرام انجمن

-----------------------

وبلاگ

انجمن ضایعه نخاعی استان مازندران

وبلاگ انجمن معلولین ضایعه نخاعی مازندران

-----------------------

-----------------------

-----------------------

 بهزیستی برای تو

 

 

 

 

 جستجو
 آمار بازدید ها
 پربیننده ترین مطالب

 

نشست صمیمی مدیرکل محترم بهزیستی مازندران با اعضای هیات مدیره انجمن معلولین ضایعه نخاعی استان مازندران و نمایندگان انجمن در شهرستان ها و پیگیری مشکلات مطرح شده در چتر حمایت ضایعه نخاعی

جلسه مدیرکل و معاون  محترم توانبخشی محترم بهزیستی مازندران در ساعت  08:30  امروز پنجشنبه 99/11/30 در مرکز روزانه آموزشی توانبخشی معلولین ضایعه نخاعی آرامش برگزار شد.

در این جلسه ابتدا آقای محسنی ساروی، رئیس هیات مدیره انجمن و مشاور مدیرکل  , ضمن خوش آمدگویی و آرزوی سلامتی  برای اعضا حاضر در جمع ، توضیحاتی در خصوص عملکرد انجمن و خدمات ارائه شده به مددجویان  در خصوص (کمک های بلاعوض، امتیاز وام، ارائه خدمات پزشکی، کمک های غیر نقدی و ...)ارائه نمودند  و از نمایندگان انجمن درخواست کردند تا مشکلات موجود بین معلولین در شهرستان ها را ارائه نمایند.

سپس هریک از نمایندگان با معرفی خود به  بیان مشکلات پیشرو پرداختند که عناوین آن به شرح ذیل می باشد:

 • تکریم ارباب رجوع در اداره بهزیستی شهرستان ها
 • با توجه به گفتگوی زنده دکتر قبادی دانا، در برنامه اینستاگرام روز دوشنبه 29 دی ماه سال جاری و اعلام اینکه مددجویان ضایعه نخاعی که مستمری بگیر از سازمان دیگری هستند با توجه به دهک درآمدی آنها مستمری آنها از سازمان بهزیستی مشمول دریافت مستمری می باشد،در این خصوص پیگیری لازم بعمل آید.
 •  مددجویانی که ضایعه نخاعی شدید و خیلی شدیدی هستند و مستمری از سازمانی نمی گیرند همچنان از دریافت مستمری محروم هستند .
 • در توزیع سهمیه بنزین به مددجویان سازمان بهزیستی تکلیف مددجویانی که از خود ماشین ندارند و هزینه رفت و آمد آنها نسبت به سایر معلولین بیشتر است چیست؟( آژانس و اسنپ با توجه به حمل ویلچر هزینه بالاتری را دریافت می کند)
 • دریافت مستمری  مددجویان بر اساس چه قوانینی است ؟
 • مشکل ایاب و ذهاب معلولین
 • سه اصل مهم و حیاتی برای معلولین: درمان آموزش و اشتغال
 •  مناسب سازی فضای شهری
 • نداشتن بیمه مکمل برای تعدادی از معلولین
 • نبود کیفیت مناسب برای لوازم و تجهیزات توانبخشی و بهداشتی
 • پرونده مددجویان ضایعه نخاعی در مرکز مثبت زندگی تحت پوشش انجمن ضایعه نخاعی قرار گیرد تا خدمات جامع تری بتوان به آنها  ارائه گردد.
 • لیست مددجویان در سطح استان در اختیار انجمن قرار داده شود تا  راحت تر بتوان به آنها ارائه خدمت نمود.

سپس آقای محسنی مطالب را تکمیل نموده و خطاب به به دکتر گوهردهی اعلام داشت:

  نظر به اینکه مسئولیت خطیر و پراهمیت جنابعالی نقش بسیار تعیین کننده ای در احقاق حقوق جامعه هدف سازمان بهزیستی داردو اکثر مددجویان ضایعه نخاعی تحت  پوشش انجمن  از افراد ضعیف جامعه بوده و از آنجائیکه تنها دستگاه حامی آنها سازمان بهزیستی می باشد، از دکتر گوهردهی خواست تا پیگیری لازم برای مرتفع سازی مشکلات مطرح شده از طریق مکاتبات با سامان بهزیستی کشور صورت گیرد.

 سپس آقای دکتر گوهردهی ضمن تشکر از آقای محسنی و سایر اعضا برای حضور در این جمع صمیمی ngo  ها را کمک حال جامعه هدف بهزیستی دانست و گفت: فعالیت های چشمگیر انجمن معلولین ضایعه  نخاعی مایه مباهات و خرسندی است .

 و  از آقای محسنی  دعوت کردند تا در مصوبه جلسات شورای اسلامی حضور یافته و برای حمایت از نمایندگی ها و تمرکززدایی درخواست ها ی مورد نیاز مددجویان را به ادارات شهرستانی توضیح و  مشکلات را بیان نمایند.

درخصوص مناسب سازی فضای شهری " مناسب سازی هزینه نیست، سرمایه گذاری است چرا که فرصت حضور آزادانه افراد ناتوان را در شهر فراهم می سازد. ناظرین  ما در شهرها معلولین ما هستند .

درخصوص دراختیار قرار دادن لیست توان خواهان به انجمن ، به لحاظ قانونی تخلف ادارای محسوب شده و در این خصوص می توان  از طرف انجمن نماینده ای در اداره کل حضور یافته و اختلافات آماری را تکمیل نماید.

تجهیزات و لوازم توانبخشی مناسب نیستند ولی متاسفانه در سازمان شرایط ساخت لوازم  توانبخشی  بصورت شخصی وجود نداشته و برای حمایت از کالای ایرانی محصول خارجی خریداری نمی گردد.

در خصوص مستمری مددجویان عامل اصلی تعیین وسع مددجو می باشد که در وزارت رفاه ،کد ملی مددجویان ثبت شده و دهک درآمدی مددجو را مشخص می نماید و تنها ملاک برای دریافت مستمری، درآمد از سایر ارگان ها مطرح نیست.

حق پرستاری بطور کامل برای همه معلولین ضایعه نخاعی واریز می گردد.

مراکز مثبت زندگی تحولی در ارائه خدمات به جامعه هدف بهزیستی است و خدمات 22 گانه در سطح کشور به جامعه ارائه می نماید ولی توزیع پرونده ها براساس آدرس ثبتی مددجویان در سامانه ارمغان بهزیستی و بصورت  الکترونیکی می باشد و در حال حاضر تغییر مددکار مددجویان براساس نوع معلولیت امکان پذیر نیست.

در پایان بازدیدی از فضای کاری و فعالیت ها و خدمات ارائه شده مرکز آرامش  بعمل آوردند.

 

انجمن معلولین ضایعه نخاعی مازندران در تلگرام  انجمن معلولین ضایعه نخاعی مازندران در واتساپ   انجمن معلولین ضایعه نخاعی مازندران در اینستاگرام  پست الکترونیک انجمن معلولین ضایعه نخاعی مازندران

011-3330-0720      011-3330-5027       011-3330-5028

  ســاری، خیابان شیخ طبرسی- طبرسی 12-کوچه شهید ضیائی